O GABONA

Vítejte v kočičím obchůdku GABONA!

GABONA jsme jen já, obyčejná holka co miluje kočky, taková ta typická crazy cat lady. V týmu mám ale tři pomocníky, kteří mi pomáhají s testováním hraček, s kontrolou kvality šanty kočičí ale i s pózováním na fotkách. Také jsou ale velice nápomocní s "tříděním" nití a "sklízením" zahrádky se šantou. V první řadě jsou ale důvod proč vůbec GABONA.cz začalo...            

Nejraději vyrábím hračky pro kočky plněné šantou kočičí (také známou jako catnip). Tato zázračná bylinka obsahuje látku, která je pro kočky prostě neodolatelná. Účinek se však u koček může lišit. Některé kočky jsou hyperaktivní, hravé, euforické a plné energie. Některé předou, některé se otírají, jiné se zas pouze vyvalují. Jsou i takové, které catnip uklidní či dokonce uspí. Proto může být hračka se šantou také velmi účinná v rozptýlení ve stresových situacích (např. při návštěvě veterináře, stěhování nebo při pořízení další kočky). Šanta je pro své účinky také známá i jako kočičí droga, nemá však nežádoucí účinky a ani není návyková. Látka obsažena v šantě se nazývá nepelakton, účinkuje na kočky 10 až 20 minut a následně kočka není jistý čas schopna dosáhnout stejného stavu.

Jestli se chcete o této zázračné bylince dozvědět více klikněte ZDE

Také máte možnost hračku naplnit kozlíkem lékařským, ten má podobné účinky jako catnip. Proto lze tuto alternativu využít zejména pokud šanta s vaší kočičkou nic nedělá. Látka obsažená v kozlíku (známý také jako valeriana, baldrián nebo kočičí kořen) účinkuje podobně jako kočičí feromony ale také je zodpovědná za ten známý kozlíkový zápach. Co nám ale smrdí, to kočce voní a hračce s touto bylinkou kočka určitě neodolá.


Hračky jsem nejdřív začala šít pouze pro svoje kočičky. Nebyla jsme vůbec spokojena s aktuální nabídkou na trhu, protože běžně dostupné hračky obsahují příliš málo kvalitních bylinek a mají minimální účinky. Bylinky totiž můžou být vyčichlé, což může být zapříčiněno dlouhým či nesprávným sušením nebo skladováním, anebo jich je jednoduše málo.   

V našich hračkách ale naleznete kvalitně usušenou a vypěstovanou šantu nebo kozlík! Mňam!

ččč

Pro ještě větší požitek ze hry přidávám do hraček i zvukové prvky, a to rolničky a izotermickou, tzv. "šustivou" fólii. Kdo má kočku, ví, že zvuky jsou prostě ALFA a OMEGA!!!

   Vybrat materiál pro hračky nebyl vůbec problém. Šiju z široké škály barevných plstí, které mají nejenom krásné a výrazné barvy ale navíc se do nich zachytávají drápky, což také podněcuje kočku do další hry. Plsť je přírodní ne syntetická a je vyrobena z vlny z MERINO oveček, proto je to příjemná volba materiálu pro všechny královské kočičí packy.

 

 

 Také šiju i z antipeeling fleecu, který je měkký, příjemný na dotek a má protižmolkovou úpravu. Jeho hlavní výhodou je, že je extrémně pevný a tak je vhodný pro větší plemena koček nebo pro kočky, které jsou vysloveně tygří ničitelé. 

Jestli mi chcete udělat radost a vykouzlit úsměv, pošlete mi fotku nebo video obdarované kočičky nebo kocourka. Také můžete značku GABONA označit na sociálních sítích @gabonacz nebo použijte hashtag #gabonacz a já Vás moc ráda přesdílím na Instagramu! Nejsem žádný velkovýrobce, jen holka s kočkami a šicím strojem, kterou potěší každý nákup a každá spokojená kočka či páníček.

 Pokud byste chtěli udělat radost svému chlupatému kamarádovi nebo kočičímu milovníkovi, tak se mrkněte na aktuální nabídku do našeho obchůdku.

Těšíme se na Vaši objednávku - tak zatím MIAU! 

Jaroslava Gabonová alias GABONA - výrobce, návrhář hraček, fotograf, účetní, zahradník, správce sociálních sítí, webmaster
Lilith alias Lilek - hlavní vedoucí
Pandora alias Panda - tiskový mluvčí        
Lich King alias Liči - kontrolor kvality